Die Trage Tocht bij Ewijk van afgelopen zondag is er een om van na te genieten. De cirkelwandeling start bij Slot Doddendael, dat al figureerde in de Tachtigjarige Oorlog. Eerst kom je door een bosje en over een dijk. Daarna volgt een afwisselende struintocht langs de Waal in de uiterwaard. Dit gebied werd in 1989 teruggegeven aan de natuur. En dat is goed te merken. Je wandelt er tussen soms manshoge planten in een rijke variatie aan soorten. De smalle paden zijn uitgestippeld door runderen die hier vrij rondbanjeren.
Een bioloog kan er zijn hart ophalen. Zelf weet ik weinig af van wilde planten. Ik heb geprobeerd een aantal soorten via internet te benoemen, maar laat dit liever aan kenners over. Een kleine greep uit wat er in elk geval groeit: kamille, chicorei, moeraskruiskruid, kruisdistel en kaardenbol, vergeet-mij-nietjes, wollige munt, boerenwormkruid, fluitekruid, weidekervel, akkerhoornbloem, heksenmelk, absintalsem, wilde marjolein, ijzerhard en zuring, plus watergentiaan in een strang.
Wie alles wil weten over de planten, vogels, insecten en vissen in de uiterwaard, kan deze gebiedsrapportage downloaden. Het rapport bevat ook een beschrijving van de recente ontstaansgeschiedenis.
Prachtig !!!!
Zeg dat wel. 😉
Weet jij hoe de plant met die gele bloemen bij de rivier heet?
Guldenroede, volgens mij
Ja, dat moet het zijn, bedankt.
Fijne bijenplant (en ook voor ons mensen ergens goed voor, maar ik weer zo gauw niet meer waarvoor. Blaasontsteking? Ik heb het vroeger vaak gebruikt in ieder geval. En ik wil het hier in de tuin ook nog, dus dank voor de reminder 😉)
Prachtig. Zo zou het overal moeten zijn. Groene weiden met allerlei kleuren bloemen en kruiden.
Ja, dat zou zoveel mooier en beter zijn dan die eentonige biljartlakens.
Prachtig daar zeg! Wauw…
Zeg dat wel. Binnenkort volgen meer foto’s.
Leuk! Tijdens een volgend verblijf in NL toch ook eens een dag inruimen om daar te gaan wandelen.
Strak plan.